Gastroenterologická ambulancia Nové Zámky MUDr.Jozef Klucho

GASTROENTEROLÓG s.r.o. Nové Zámky

DOVOLENKA
V dňoch 29. aug. -4. sept. 2022 máme plánovanú dovolenku.        

 
Dôležitý oznam - COVID 19 - aktuálna situácia 
Vzhľadom zlepšenú epidemickú situáciu platí len povinnosť nosenia respirátora počas návštevy zdravotníckeho zariadenia.

SLUŽBY PACIENTOM

Máme zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v SR. Gastroenterológ bez čakania.
 
Pre registrovaných užívateľov, diskusia  v rubrike  "Najnovšie otázky a odpovede" Chodíte k nám na pravidelné kontroly? Nemusíte si pamätať, že sa máte objednať o polroka. Stačí ak nám necháte svoj e-mail. My to urobíme za Vás.

Vážení pacienti. Od jan. 2022 vám už všeobecný lekár bude môcť písať lieky odporučené špecialistom (napr. gastroenterológom) max. na dva mesiace, ak ho na to špecialista poverí. Inak si lieky viazané na odborného lekára, budete musieť žiadať u neho. Voľnopredpisovateľné lieky vám bude naďalej písať všeobecný lekár. Našich pacientov láskavo prosíme posielať žiadosti o predpis liekov mailom, SMS alebo cez sociálne siete. Telefonovať o lieky by mali len tí, ktorí nemajú net, najlepšie po 12,00 hod. Ďakujeme za pochopenie a prosíme o trpezlivosť.

Magyarul is beszélünk English speaking doctor Здесь говорят по-русски

VIRTUÁLNA AMBULANCIA
QRgastroenterologcomPozrite si pravidlá na poskytovanie odpovedí zadarmo a spoplatnené konzultačné služby. Ak máte záujem o expresné zaslanie rady, ide o platenú službu podľa cenníka. Otázku majú možnosť poslať aj neregistrovaní užívatelia. Ak však chcete vidieť odpoveď, musíte sa zaregistrovať a prihlásiť. Ak máte problémy s registráciou alebo odoslaním formulára s otázkou alebo s hľadaním odpovede na Vašu otázku, poradíme Vám na klucho (at) gastroenterolog.com

TELEFONICKÉ RADY poskytujeme len našim skutočným, nie virtuálnym pacientom. Vďaka za pochopenie.
phone  Pevná linka
  0356423285
  (iba volania)

smartphone  Mobil
  0940890823
  (volania a SMS)

whatsapp  Výlučne SMS po
  pracovnej dobe
 


ŽIADNE NEŠTANDARDNÉ POPLATKY

RIADNE POISTENÝM PACIENTOM K VYŠETRENIAM NEÚČTUJEME! Platby sa týkajú len výkonov na žiadosť pacienta alebo takých, ktoré nehradí zdravotná poisťovňa.

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE
Menej liekov + menej vyšetrení = menej vedľajších účinkov a viac zdravia!


ZA OBSAH REKLÁM A TVRDENIA V NICH UVEDENÉ ZODPOVEDAJÚ INZERENTIZaviedli sme dychové testy na laktózovú intoleranciu a SIBO.
Cena je 25 € a test trvá 3 hodiny. 
Viac info TU
Gastrolyzer gastroenterolog

rady_pacientom endoskopia_nove_zamky vistualna_ambulancia

Hľadáte odpoveď na svoje tráviace problémy?  Zistiť viac

Vyšetrenie aj do 24 hod. a bez čakania. Zistiť viac

Potrebujete urgentnú konzultáciu? Zistiť viac

GASTROENTEROLÓG s.r.o. Nové Zámky

Rady pacientom s ochoreniami žalúdka a dvanástnika

Rady pacientom s ochoreniami žalúdka a dvanástnika
ROK 2016
Číslo otázky: 1/2016-ZAL

Dátum a čas: 260116 12:10

Názov otázky ´Gastritída
Meno Dana
Email
Pohlavie Žena
Vek 53
Výška 164
Váha 90
Zamestnanie Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav Vydatá, ženatý
Deti 2
Spôsob pôrodu Prirodzený
Vaše ťažkosti Dobrý deň, mám asi 5 týždňov výrazné problémy so žalúdočnou kyselinou - pálenie záhy, reflux, hlavne večer a v noci. Pred 3 rokmi som bola preliečená na helicobacter pylori. Aktuálne sa liečim na autominunitné ochorenie Stiff lymb sy, beriem denne Medrol 8mg a Sirdaliud, taktiež Nolpaza a Euthyrox 100mg z dôvodu zníženej funkcie stítnej žľazy. Aktuálne problémy evidujem asi od Vianoc, keď som bola liečená aj anitbiotikami pre respiračné ochorenie. Mám stále suchý dráždivý kašeľ, ktorý ma dusí a reflux a pálenie záhy takmer denne. Prosím poraďte
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky aktuálne vyšetrenia žiadne
Vaša doterajšia liečba Noplaza 40 mg / 1x denne
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia Stiff lymb sy - aktuálne, liečba : Medrol 8 mg, Sirdalud 2 mg, Nolpaza 40 mg
Hypotyreoza - liečba: Euthyrox 100 mg
Chcem dostať kópiu mojej správy e-mailom označené

ODPOVEĎ: Riešenie je v rukách Vášho gastroentewrológa. Môže Vám buď zvýšiť dávku liekov proti tvorbe žalúdkovej kyseliny, pridať k nim iné alebo ich zameniť za účinnejšie. Sama si môžete pomôcť len diétou, vylúčením potravín, ktoré Vám stav zhoršujú alebo užívaním voľnoprtedajných liekov proti uvedeným ťažkostiam. 
Číslo otázky: 2/2016-ZAL
Dátum a čas: 070316 17:20

Názov otázky zaludocne problemy
Meno (alebo nick) Julo
Email vymazaný administrátorom
Pohlavie Muž
Vek 41
Výška 190
Váha 84
Zamestnanie Iné
Stav Zadaný
Deti 0
Spôsob pôrodu ...
Vaše ťažkosti Po dobrati(a 3x aj pocas 1,5 mes. brania) arthrotec forte+helicid palive a krcovite bolesti v celej brusnej dutine.Prevazne vecer,v noci,zopar hodin,do rana (3.-4.3.). Momentalne(5.-7.3.):1*rano po uziti helicid spolu s dietnou stravou tazsie od zaludka,v priebehu dna pri dietnej strave kazdu hodinu(suchar+platok sunky)zlepsenie,navrat sily,podvecer uz fajn.Pocas noci viacmenej oka,skoro rano sa budim na pocit prazdneho zaludka,trocha bolest,jemny krc a zacina 1*.. Stolica tuha,pravidelna,hneda,bez krvi,zlce,nevraciam. Zjest vsak mozem len suchar,kvalitnu sunku,0% jogurty.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky sonografia brusnej dutiny este pred
uzivanim arthrotec+helicid..vsetky organy vporiadku..
Vaša doterajšia liečba arthrotec forte 1-0-1 2 tyzdne
arthrotec forte 1-0-0 spolu s helicid 20 1-0-0 1 mesiac
pokracujem s helicid 20 1-0-0..
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia hernia disku L4/L5 3-4mm momentalne v stave liecenia Mckenzieho cviceniami..
Arthrotec vysadeny koli zaludocnym problemom..

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti pravdepodobne spôsobuje antireumatická liečba. Môže ísť o gastritídu alebo vred. V každom prípade by ste ju mali vynechať a čím skôr sa objednať na gastroenterologické vyšetrenie. Dovtedy by ste sa mali vyhýbať dráždivej strave a môžete brať lieky na zníženie tvorby žalúdkovej kyseliny.
Číslo otázky: 3/2016-ZAL
Dátum a čas: 090316 19:15

Názov otázky zaludocne problemy
Meno (alebo nick) Milena
Email vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 35
Výška 175
Váha 54
Zamestnanie Manuálne pracujúci
Stav Zadaný
Deti 1
Spôsob pôrodu Prirodzený
Vaše ťažkosti Dobry den,moje tazkosti trvaju asi rok a pol,zacalo to HP,ktory bol lieceny,no nevylieceny(po liecbe neboli urobene kontrolne testy lekarom),druhy krat lieceny, prelieceny. Diagnoza:chronicka gastritida,odvtedy pretrvavaju bolesti brucha.posl.gastroskopia robena 02/2015-vysledok:zaludok zjavne v poriadku,na dvanastorniku vred.vysl.z biopsie-zaludok AJ sliznica v poriadku,no problemy stale pretrvavaju.boli brucho a creva.nafukovanie,sem tam palenie zahy.som v 2mesiaci tehotenstva,brucho a zaludok velmi citlive.zivotospravu som upravila,moze byt pricina mojich problemov sensibilita,emocie???
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky Gastroendoskopia 08/2015-chronicka gastritida,02/2016-bez zmien na zaludku,vred na dvanastorniku,koloskopia 10/2014-uplne v poriadku.krvne testy-v poriadku,sono brucha 09/2015-bez akehokolvek nalezu,CT brucha 08/2014
Vaša doterajšia liečba Pantoprazol,Omeprazol 40mg,PRI akutnej gastritide 2*1,potom 1 rano.momentalne 1rano este po dobu 20dni cca.
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia Prekonana akutna gastritida,HP pozitiv-prelieceny.Chronicka gastritida,momentane vred na dvanastorniku.

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti budia dojem funkčnej žalúdkovo-črevnej poruchy. Tomu treba prispôsobiť životosprávu a liečbu. Avšak vzhľadom na Vaše telesné rozmery je potrebné vylúčiť aj iné poruchy trávenia, napr. potravinovú intoleranciu alebo celakiu. V tehotnosti a pod vplyvom stresu sa tieto ťažkosti môžu zhoršovať. Kontrola účinnosti liečby helicobactera vyšetrením stolice je možná aj u všeobecného lekára.
Číslo otázky: 4/2016-ZAL
Dátum a čas: 040416 20:10

Názov otázky Žalúdočné kŕče
Meno (alebo nick) Monika
Email vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 22
Výška 165
Váha 56
Zamestnanie Študent
Stav Zadaný
Deti
Spôsob pôrodu ...
Vaše ťažkosti ťažkosti 2-3x do roka (už 7 rokov),silné kŕče v oblasti žalúdka (pod hrud. kosťou-v strede),naposledy sprevádzané aj pocitom škvŕkania v oblasti žalúdka,po odznení bolestí stolica normálna,potom preháňanie.Vminulosti iba kŕče.Bolesti najčastejšie v noci,okolo 3-4 hod. rannej, zriedka večer, trvajú 2-3 hod.Bolesti sú najsilnejšie v ľahu,po vzpriamení kŕče menšie,postupne sa stratia-to som si všimla až naposledy.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky Vyšetrenie u všeob. lekára, odber krvi, vzorka stolice - helikobakter a celiakia negat. Žiadny pozitívny nalez v spojitosti s bolesťami.
Vaša doterajšia liečba Pri bolesti nezaberá paralen/ibalgin. Užívala som len bylinné kvapky na podporu trávenia, cca 2 týždne.
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia skolioza - pred rokom vysetrenia kvoli pichaniu v hrudi - pravdepodobne od chrbta. Pichanie sa odvtedy neobjavilo. Ziadne ine ochorenia.

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti budia dojem funkčnej žalúdkovej a/alebo črevnej poruchy. Tomu treba prispôsobiť životosprávu a liečbu, ale tá patrí do kompetencie gastroenterológa
Číslo otázky: 5/2016-ZAL
Dátum a čas: 030816 09:11

Názov otázky    žalúdočná kyselina
Meno (alebo nick)   Erika
Email   vymazaný administrátorom
Pohlavie   Žena
Vek   41
Výška   164
Váha   52
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   1
Spôsob pôrodu   Cisársky rez
Vaše ťažkosti   Vážený pán doktor, moje ťažkosti súvisia asi so žalúdkom, trpím

nechutenstvom a nadúvaním. Pri užívaní omeprazolu 20 mg mi niekedy úplne prestane chutiť jesť a niekedy pociťujem stav zmätenosti. Je to možné? Kyselinu v krku a ústach necítim, ale trpím nechutenstvom, kt. trochu ustupuje po užití antacíd (Mallox..). Môže nechutenstvo a žltá tenšia stolica súvisieť s kyselinou v žalúdku? Trochu zaberajú bylinkové čaje - harmanček.Prosím o Váš názor, či mám ďalej užívať antacidá? Ďakujem za odpoveď.

Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   endoskopia žalúdka, zistený mierny reflux a žlč v žalúdku. Predpísaný omeprazol 20 mg.
Vaša doterajšia liečba   omeprazol 20 mg, braný nepravidelne koli ťažkostiam s ním spojebnými
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   bežné infekčné ochorenia - angíny...

ODPOVEĎ: V prvom rade treba u Vás spresniť príčinu nechutenstva. Vedľajšie účinky omeprazolu, ktoré popisujete, sú možné. Antacidá sa dajú brať len krátkodobo, max. mesiac.  K tomu, či nechutenstvo súvisí s farbou stolice, sa môže  vyjadriť len Váš gastroenterológ po kontrolnom vyšetrení. 
Číslo otázky: 6/2016-ZAL
Dátum a čas: 070916 17:46

Názov otázky   ct nález
Meno (alebo nick)   Štefan
Email   vymazaný administrátorom
Pohlavie   Muž
Vek   45
Výška   176
Váha   106
Zamestnanie   Manuálne pracujúci
Stav   Slobodný
Deti    
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   mávam bolesti hornej časti brucha .Bol som na ct vyšetrení obličiek no zistili mi ajpodla popisu bulbus dudena v dĺžke 45mm s ľachko presiaknutými edematózne zhrubnutými stenami v okolitom tuku ľachké denzné zmeny,regionálne LU veľ. do 15mm,ostatné oddiely bez hrubších patolog. zmien
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   somo a msct vyšetrenie
Vaša doterajšia liečba   doteraz neliečení.
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   cysty na pravej obličke ,polycystické obličky dg. hydronefróza vľavo s reduk. parenchýnom ľavej obličky
osteochodnrosis C5/C6 po operácii

ODPOVEĎ: Ak máte ťažkosti podobné vredovej chorobe, uvedený CT nález treba overiť gastroskopiou
Číslo otázky: 7/2016-ZAL
Dátum a čas: 101016 21:51

Názov otázky   bolesť žalúdka po jedle
Meno (alebo nick)   Lucia
Email   vymazaný administrátorom
Pohlavie   Žena
Vek   21
Výška   165
Váha   53
Zamestnanie   Študent
Stav   Zadaný
Deti   0
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Trvanie ťažkostí cca od júna. Občasne (posledné týždne častejšie) nepríjemné pocity v žalúdku po jedle (nič špecifické, po akomkoľvek jedle), ale stalo sa už že aj po čaji - problémy nastávajú cca hodinu po najedení. Väčšinou sa jedná o nepríjemný pocit v bruchu (stred brucha) tlak, bolesť, pálenie - trvá to hodinu až pár hodín. Asi 3x sa stalo, že bolesť bola veľmi intenzívna pár hodín. Vždy je to sprevádzané únavou. Občasne aj nutkaním na zvracanie (ale k zvracaniu nedochádza). Stolica v poriadku.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   zatiaľ žiadne
Vaša doterajšia liečba   no-spa - pri ťažkostiach na utlmenie bolesti
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   žiadne

ODPOVEĎ: Pravdepodobne u Vás ide o funkčnú žalúdkovú poruchu. Ak Vám nepomáha diéta a samoliečba, navštívte svojho všeobecného lekára, ktorý Vás podľa reakcie na jeho liečbu môže poslať na gastroenterologické vyšetrnie.
Číslo otázky: 8/2016-ZAL
Dátum a šas: 201116 17:07

Názov otázky    Problémy zo zaludkom
Meno (alebo nick)   Jana
Email   vymazaný administrátorom
Pohlavie   Žena
Vek   31
Výška   168
Váha   59
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   1
Spôsob pôrodu   Prirodzený
Vaše ťažkosti   Moje ťažkosti pretrvávajú viac ako 1a pol roka.Začalo to strašnim nadúvanie a grga nim,nevoľnosť.zo stolice zísť. Helicobacter 2x ATB. Stav sa iba trochu zlepšil.od začiatku až do dnes som na Omeprazol tabletkach.pred 4 mesiacmi som zas mala problémy. Gastro vys.zas helicobacter, vredy a zápal žalúdka. Som po 2 ATB liečbe na helicobacter.zatiaľ neviem ci úspešne. Moje problemi sú však také že mi je stále zle,pocit na odpadnutie,slabosť,strašne grganie a plynatosť. Bolesti striedavo na ľavej strane pod rebrom,pichá. Bolesť,neskôr na pravej strane tupá bolest
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)   Zo začiatku aj problém zo stolicou,hemoroidy,teraz je stolica mäkká kasovita,obalená hlienom, zltkasta. Problémy z jazykom paliví v strede červený na krajoch bieli jazyk. Prelievanie v črevách a skvrkanie. Bolesti podbruska,občasné. Pred 4 mesiacmi gastro ako som spomínala ATB na helicobacter a vredy ,opakovane gastro bolo už v poriadku na vredy a zápal. Problémy však pretrvávajú a mam pocit ze je to iba horšie deň čo deň.Po väčšej telesnej námahe som strašne unavená a cítim ťažký zaludok.Viac ma však trápia tie navali ,keď mi zrazu príde zle ,točí sa mi hlava ,pocit na zvracanie ,busenie srdca. Môj doterajší gastroenterológ mi na poslednej návšteve,pred 3 mesiacmi povedal ze už nemá čo vyšetrovať ze mam ísť k obvodnemu lekárovi a ob.lekár ma posiela k nemu ,takže som bezmocná lebo mi nikto nechce pomoc a ja sa cítim horšie a horšie a tak som momentálne bez akej kolvek liečby. Prosím o pomoc co môže byť príčina mojich tazkosti?
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Krvné testy
Sono
Gastro
Vaša doterajšia liečba   2 x ATB na helicobacter
Pred 4 mesiacmi 3X denne Ganaton
a už rok a pol 1-2 krát denne Omeprazol alebo Ozion
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   V minulosti salmoneloza asi pred 18 rokmi

ODPOVEĎ: Vaše problémy pravdepodobne so žalúdkom ani s helicobacterom nesúvisia. Skôr to vyzerá na poruchu imunity a z toho plynúce črevné problémy, ale vylúčiť treba aj poruchu činnosti štítnej žľazy. Uvedené problémy však môžu byť aj funkčného charakteru. Vylúčťe zo stravy všetko, čo Vám stav zhoeršuje, pridajte si probiotiká (v lekárni dostať aj špeciálne na ústnu dutinu). Ak sa Vám stav do mesiaca po uvedených opatreniach nezlepší, bude treba doplniť ďalšie vyšetrenia. 
Číslo otázky: 9/2016-ZAL
Dátum a čas:  301116 19:08

Názov otázky   bolesti brucha
Meno (alebo nick)   miro
Email   vymazaný administrátorom
vymazaný administrátorom Pohlavie   Muž
Vek   46
Výška   185
Váha   82
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   2
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Dobrý deň, dlhodobo cítim akoby mi zle trávilo,niekedy problémy ustúpia, inokedy sú intenzívnejšie, momentálne asi 2-3 týždne bolesť v bruchu v hornej časti, hneď pod "solarom", miesto bolestivejšie aj na pritlačenie, mám pocit akoby mi na žalúdok stále niečo tlačilo alebo ho stláčalo alebo sťahovalo, bolesť intenzívnejšia asi po jedle,občas veľmi slabé krče, neustále vygrgávanie- strava akoby sa vracala naspäť do úst, nevraciam ani nemám nutkanie,
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)   žalúdok reaguje negatívne na alkohol /som športovec a nepijem často ani moc/, je mi ťažko z kávy, a napr. výrobkov typu bryndza, žinčica alebo CESNEK, často sa mi večer vygrgáva z jedla, ktoré som jedol na raňajky, manželka mi nadáva, že rýchlo hlcem (:
subjektívne sa cítim viac unavený /ale možno je to už vekom (: /
stolica v norme, len dlhodobo akoby menej konzistentná, mám pocit, že brucho je akoby nafúknuté, mám stresové zamestnanie-vyšetrovateľ PZ, dakujem,
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   nebol som v tomto smere na vyšetrení, som darca krvi,
Vaša doterajšia liečba   čaje,
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   asi rok trvajúce odkašliavanie, chodím na alergológiu,

ODPOVEĎ: Váš problém spôsobuje najskôr funkčná žalúdková porucha, ale nie je vylúčená ani vredová choroba.  Základnú liečbu Vám môže predpísať aj všeobecný lekár, ale ak nezaberie, bude potrebné gastroenterologické vyšľetrenie. K tomu samozrejme treba vylúčiť všetky potraviny, ktoré Vám stav zhoršujú a skúste si pridať probiotiká.
ROK 2017
Číslo otázky: 1/2017-ZAL
Dátum a čas: 280517 23:25

Názov otázky   Zapálený dvanástnik
Meno (alebo nick)   zuzana
Email   vymazaný
Pohlavie   Žena
Vek   21
Výška   165
Váha   59
Zamestnanie   Študent
Stav   Slobodný
Deti   0
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   V decembri mi začala zápcha. Obvodná mi predpísala sirup duphalac a čípky ktoré mi vôbec nepomohli. Mala som pocit nechutensta,stále sa mi grgalo a zápcha pretrvávala. Po opatovnej návšteve mi predpísala nospu a pancreolan. To mi trosku pomohlo ale nie na dlho tak som vo februári navštívila gastro. Mala som zápal dvanástnika a niečo so zvieračom. Dostala som itoprid a helicid. Po kontrole som ho mala požívať ďalej. Všetko bolo v poridku No tabletky mi došli a mne je po 4 dňoch od poslednej tabletky znova ako na začiatku. Na návštevu gastra momentálne nemôžem.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Gastro-zapálený dvanástnik
Vaša doterajšia liečba   Itoprid, helicid
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Žiadnd

ODPOVEĎ: Ak Vám uvedená liečba pomohla, polroka od návštevy gastroenterológa Vám ju môže písať aj všeobecný lekár alebo Vám napíše podobné, aké môže písať bez odporúčania gastroenterológa. Druhou možnosťou je kúpiť si voľnopredajné lieky s podobným zložením v lekárni.
Číslo otázky: 2/2017-ZAL
Dátum a čas: 030617 16:18

Názov otázky   PH žalúdka
Meno (alebo nick)   Jozef
Email   vymazaný
Pohlavie   Muž
Vek   37
Výška   181
Váha   65
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   1
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Moje traviace tazkosti trvaju od jesene 2015. Nic ogranicke nebolo zistene len IBS. Niekedy je lepsie obdobie potom slabsie, pomohla mi FODMAP dieta. Beriem probiofix.
Zistil som nedavno ze mi pomaha branie betaine HCL s jedlom vo vyssich davkach.

Chcem sa spytat na vysetrenie zaludkovej kyseliny ci sa da spravit niekde toto vysetrenie na Slovensku alebo v okolitych krajinach ako samoplatca? Mam zaujem o vysetrenie elektronickou kapsulou- Heidelbergov test prip. inou ale presnou metodou.
Dakujem

Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Endoskopia
Kolonoskopia
testy na intolerancie: negativne
Vaša doterajšia liečba   Betain HCL 650mg 3kapsle s kazdym jedlom
Kreon 10 000 po jedle 1 kapsla
Probiofix Inum
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   reflux, hemoroidy

ODPOVEĎ: Heidelbergov test sa na Slovensku nevykonáva. pH metriu a sekréciu žalúdkovej kyseliny vyšetruje napr. II. interná klinika v Martine.
Číslo otázky: 3/2017-ZAL
Dátum a čas: 070617 22:27

Názov otázky   Nalez HP v stolici a po vysetreni u gastroenterologa HP negativny
Meno (alebo nick)   Lenka
Email   vymazaný
Pohlavie   Žena
Vek   32
Výška   177
Váha   60
Zamestnanie   Rodičovská dovolenka
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   2
Spôsob pôrodu   Prirodzený
Vaše ťažkosti   Dobry den, zaciatkom roka som pocitovala pocas dna bolesti v zaludku, crevne tazkosti, nafukovanie, castejsie vyprazdnovanie, viditelne sa mi zhorsila plet.Navstivila som svojho obvodneho lekara, kt. mi odporucil odobratie vzorky stolice na vysetrenie. Nalez z dna 10.4.: Helicobacter pylori. Preto som 3.5. navstivila gastroenterologa a nechala som sa vysetrit hadicou. Ziadne lieky som medzitym neuzivala, nasadila som si len probiotika. Vysledok z gastrofibroskopie je helicobacter pylori negativny. Moja otazka je, ci je to mozne, ze v stolici bol nalez HP a po vysetreni hadicou uz nie. Dakujem.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Vysetrenie stolice v laboratoriu potvrdilo nalez Helicobacter pylori 10.4.2017
3.5.2017 Vysetrenie hadicou. Zaver: HP negativny v norm.sliznici antra.
Vaša doterajšia liečba   Ziadna liecba nebol. Nasadila som si len probiotika
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Pocas tohto obdobia bolesti zaludka, zhorsenie pleti, castejsie vyprazdnovanie...som riesila svoje zuby. Mala som opuch lica a nasledne vytrhnutie zuba, kde pod korenom zuba som mala hnis, ktory mi sposoboval dlhodobe bolesti.

ODPOVEĎ: Áno, je to možné. Vždy však treba liečiť pacienta a nie laboratórne výsledky. Probiotiká by v tomto prípade mohli pomôcť.
Číslo otázky: 4/2017-ZAL
Dátum a čas: 140717 23:44

Názov otázky   Stále problémy s trávením.
Meno (alebo nick)   Erich
Email   vymazaný
Pohlavie   Muž
Vek   43
Výška   178
Váha   72
Zamestnanie   Manuálne pracujúci
Stav   Slobodný
Deti   0
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Pred 2r. mi diagnostikovali 2 vredy na žlúdku aj HP. Po vyliečení som mal rok pokoj. Po roku opäť nastali problémy.Stále ma nadúva a mám zapáchajúce vetry stolicu mám tiež strašne zapáchajúcu a tak,že dva dni problém s vypráznením a potom mám hnačku a kŕče okolo pupka.Teraz už mesiac mám k tomu opäť bodavú bolest v strede hrudníka v oblúku pod rebrami ako keď som mal vredy no intenzívnejšie.Bolesť začína pri jedle a trva 2-3hod. Stravujem sa zdravo a beriem probiotiká. Niekedy mam bolest už keď sa napijem čaju .Trochu mi pomáha prechádzka .
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Pred týždňom USG brucha - OK , Pred dvoma mesiacmi stolica - OK, krv amylázy -OK no zistili mi alergiu na kravské mlieko . Gastroskopia pred rokom Vredy OK no bol zapálený žalúdok (mal červenú stenu žalúdka)
Vaša doterajšia liečba   Pri pálení žáhy NOLPAZA 40 mg , pri kŕčoch MeteoSpasmyl
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Ischemická choroba srdca ( Vasocardin 50mg ) , pred rokom operácia výmeny platničky v driekovej oblasti ( Novalgin pri bolestiach )

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sú pravdepodobne funkčného charakteru. Možno buder treba zmeniť liečbu, ale to už je úloha pre Vášho gastroenterológa.
Číslo otázky: 1/2019-ZAL
Dátum a čas: 010819 15:24

Názov otázky   bulbitida
Meno (alebo nick)   Kristina
Email   vymazaný
Pohlavie   Žena
Vek   30
Výška   172
Váha   53
Zamestnanie   Rodičovská dovolenka
Stav   Zadaný
Deti   2
Spôsob pôrodu   Prirodzený
Vaše ťažkosti   Dobry den, obraciam sa na vas s problemom, spred dvomi tyzdnami mi zistili bulbitidu.Inac mi priznaky trvaju uz mesiac. Uz 9.den, kazde rano beriem Nolpazu 20 mg, moje problemy stale pretrvavaju aj napriek tomu, ze dietu dodrziavam. Stale pocitujem kyslu chut v ustach, mozem zjest cokolvek, az ma z toho davi. Mam bolesti brucha, je mi na vracanie. Nemalo by to po tyzdni odzniet alebo zmiernit? Obavam sa mojho zdravotneho stavu, chcela by som prekonzultovat moj stav, resp si dat poradit, uz som bezmocna. Napriek tomu, ze uzivam blokator, stale mam kyslu chut v ustach a je mi zle, brucho ma tiez boli, a pritom vsetko striktne dodrziavam, Prosim Vas pan doktor poradte mi, ako dlho trva liecba resp je normalne ze tieto priznaky stale pocitujem? Dakujem pekne
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Krv - v norme
Sono brucha- bez nalezu
Endoskopia: Vsetko v norme, antrum skvrnity, posiaty, HP je negat., DI inflamovana, krehka, krvacajuca po DII bez zapalu, zaver: Bulbitida
Vaša doterajšia liečba   Helicid: 10 dni 2x denne, bez zlepsenia, vysadene
Po endoskopii predpisana Nolpaza 20, 1x denne a dieta
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   ziadne

ODPOVEĎ: Ak pri zistenej bulbitíde bol helicobacter negatívny, Váš stav by sa po uvedenej liečbe už mal upraviť.  Ak tomu tak nie je, treba hľadať inú príčinu, napr. funkčnú poruchu, ale vylúčiť treba aj celiakiu a podobné choroby.  To je však úloha pre Vášho gastroenterológa.
Číslo otázky: 2/2019-ZAL
Dátum a čas: 120919 16:12

Názov otázky   Bolesti žalúdka a chrbtice
Meno (alebo nick)   Mário
Email   vymazaný
Pohlavie   Muž
Vek   24
Výška   183
Váha   91
Zamestnanie   Podnikateľ
Stav   Zadaný
Deti   1
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Dobrý deň prajem, obraciam sa na vás s prosbou o radu na moje problemy. Mavam tak 3x do roka rovnake problemy. Bolieva ma žalúdok(skor akoby bol stale lačný ,nieje to vyslovene bolest skor tlak) a aj chrbtica presne v mieste oproti zaludku. Absolvoval som 4x sondu do zalúdka, 1x som mal aftozno erozivny nalez, prelieceny a preslo to. Cca po 4 mesiacoch sa bolest objavila znova, ale hadica a nasledne vzorky nepreukazali nic, vsetko bolo v poriadku a sono brusnych organov som mal ok tiez. Jedine co mi dali bola nolpaza a ganaton, bolest cca do 2 tyzdnov odoznela a zasa bol dlhsie pokoj.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)   Dalsi krat zasa hadica ok ale kazali mi schudnut ze mi tlaci vnutorny tuk nejak hore zaludok a z tojo to mozem mat. Proznam Sa neschudol som a uz 3 dni to mam znova... tak som sa dal na cvičenie a uvidim. Myslite si ze to moze byt tou nadvahou? Od nehody mam problemy aj s chrbticou chodim sa davat napravovat (vyskakuju mi stavce) (Tuk sa mi uklada iba na bruchu). Alebo kde moze byt problem? Ostali mi lieky ganaton aj ten ozzion tak to beriem (pokaždé mi to zabralo do 2 tyzdnov) tak ani nejdem na gastro teraz, uz si pripadam jak idiot... mam aj psychicke vytazenie nakolko podnikam (beriem aj alventu). Ine problemy nemam. Dakujem za vas nazor a prajem vela uspechov, Majo
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Sono brusnych organov 2 x ,
Kolonoskopia
Mri brucha kôli slepemu crevu ale mylne mi pozreli oblast zaludka miesto oblasti kde sa nachadza slepak . (Cca 2 roky dozadu ,tj. +- v case zaciatku bolesti aj zaludka) a vsetko bolo ok. Krvne testy na amylazy atd v norme len mierne zvyseny cholesterol.
Vaša doterajšia liečba   Ozzion nolpaza ganaton
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Operacia slepeho creva (chronicke) pred 3 mesiacmi

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sú veľmi pravdepodobne funkčného charakteru a môže na ne stres a psychika. Takže úpravu by ste mali urobiť v prvom rade v tejto oblasti, potom vylúčiť jedlá, ktoré Vám stav zhoršujú a užívať lieky, ktoré Vám pomáhajú. Ak to sám nezvládnete, vyhľadajte psychológa.   
Číslo otázky: 3/2019-ZAL
Dátum a čas: 281219 13:41

Názov otázky   Tlak v zaludku
Meno (alebo nick)   Katarina
Email   vymazaný
Pohlavie   Žena
Vek   26
Výška   167
Váha   49
Zamestnanie   Nezamestnaný
Stav   Slobodný
Deti   0
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Asi 3 mesiace sanemôžem dobrenajesť koli pocitu tlaku na žalúdku. Pred 2 týždňami mi zistili v zaludku strašne veľa žlče a teraz užívam 2 tyzdne len Ganaton a konečne chodievam na veľkú každý deň a nie raz za 3 dní ani kŕče v črevách nemám ale posledný týždeň ma napína na vracanie a mam pocit ešte väčšieho tlaku na žalúdku akoby som tam mala viac žlče ešte. Posledne 3 dní mam zvláštnu stolicu idú mi len 3 až 5 cm guľaté bobky. Skúsila by som sa aj vyvraciat ale neviem ci to je dobrý nápad,ake vyšetrenia pripadne liečbu by ste mi poradili?
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Pred 2 týždňami som bola na vyšetrení hadicou do žalúdka kde mi zistili veľa žlče v zaludku, výsledky na krvný obraz helikobaktera a potravinovú intolerancie v poriadku.
Vaša doterajšia liečba   Na zápal žalúdka som pol roka užívala nolpazu, potom som mala iný problém s pocitom tlaku. Momentálne užívam 2 týždne Ganaton 3 krát denne 1 tableta 15 minút pred jedlom.
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Aktuálne tlak na žalúdku a nemôžem sa dobre najesť.

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sú funkčného charakteru a ich príčinou je porušená nervová regulácia činnosti žalúdka, čriev a žlčových ciest, čiže psychika. Tam treba začať s liečbou. Jesť môžete, čo Vám chutí a nerobí ťažkosti, radšej menej a častejšie, pridajte si probiotiká a ak sa stav do mesiaca neupraví, liečbu by Vám mal zmeniť Váš gastrtoemnterológ.

ROK 2021
Číslo otázky: 1/2021-ZAL
Dátrum a čas:100421 09:49

Názov otázky   Nevolnosti
Meno (alebo nick)   Gaga
Email   vymazaný
Pohlavie   Žena
Vek   39
Výška   155
Váha   55
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Slobodný
Deti   2
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Vo februari som mala as 14 dni doobednajsir nevolnosti,pocit na zvracanie, nezvracala som, grganie. Vtedy lab. konj.bil. 5,3, ostatna krv v norme. Bola som na gastre a na gfs zistena tazka laktozova intolerancia, redukcia laktazy na 5%, usg bruch hemangiom pecene 8mm. Tazkosti po diete zmizli, avsak teraz adi tyzden opat najma doobeda nevolnosti, tazoba na zaludku, nechutenstvo, sucho v ustach. Drzim bezlaktozovu dietu, obcas si dam laktolerazu, ganaton, pijem zaludocny caj, skusam pankreolan, febichol. Lab. Hodnoty krvi ok , len konkug.bilirubin stupol na 6,3. Bojim sa ze mam rakovinu.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   2/2021 gfs tazka laktozova intolerancia, usg brucha 8mm hemangiom. Lab zvyseny konjugovany bilirubin 5,3....4/2021. 6,3.
Vaša doterajšia liečba   Ganaton, laktoleraza, obcas pankreolan forte, febichol,
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   -

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sú najskôr funkčného charakteru. Ak Vám po diéte ustúpili, nasaďte si ju znova, vylúčte dráždivé jedlá, pridajte si probiotiká a ak sa stav do 10-14 dní neupraví, bude potrebné upraviť medikamentóznu liečbu cestou všeobecného lekára alebo gastroenterológa.   
Číslo otázky: 2/2021-ZAL
Dátum a čas: 160421 00:46

Názov otázky   marchelo
Meno (alebo nick)   Marcel
Email   vymazaný
Pohlavie   Muž
Vek   32
Výška   185
Váha   90
Zamestnanie   Iné
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   2
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Moje problémy začali pred 2a pol rokmi mal som neskutočne tlaky a pocit ťažoby v žalúdku,bolesť vystreľujúca občasne pod pravú lopatku,stále sa to striedalo bolo to celé dva roky strašne neznesiteľné schudol som 15kg,vadila mi každá strava dokonca som sa ani nemohol napiť poriadne vody lebo ten tlak v žalúdku bol silný,gastroenterológ mi napísal ganaton,panzytrat,cholacol, ale každé zabralo len na chvíľu potom sa to vrátilo. Na sliznici žalúdka mi našli nález laktosova a histaminova intolerancia, pečeňové testy mierne zvýšené.
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)   Je to taká tupá tlaková bolesť v žalúdku a niekedy mi aj trpne pod pravou lopatkou.Neviem či mám ísť znovu na kontrolu alebo čo mám robiť nemôžem sa ani poriadne najesť.Casami bolesť vystrelí aj pod práve rebro.Na dobe mi povedali že žlčník vyzerá byť čistý.Myslite že to môže byť z laktosovej alebo histaminovej intolerancie?Ak som nedodržal diétne stravovanie?Lekar mi už povedal že neviem čo má so mnou robiť že viac mi už nedokáže pomôcť lebo ma poslal aj na CT na Sono a nič to neukázalo.Po dvoch rokoch to na chvíľu prešlo len čiastočne a znovu sa mi to vrátilo.Aj keď ležím mám silné tlaky do žalúdka.
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   CT a Sono všetko bolo v poriadku
Vaša doterajšia liečba   Ganaton,panzytrat,cholacol, a beriem prestarium 5mg na vysoký krvný tlak
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Nie

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sú najskôr funkčného charakteru. Laktózová ani histamínová intolerancia s nimi pravdepodobne nesúvisí. Veďte si potravinový denník 14 dní, podľa jeho vyhodnotenia budete vedieť, či Vám ťažkosti spôsobuje strava alebo sú od druhu prijatej potravy nezávislé. Ak sa budú objavovvať stále po tom istom druhu potravy, vynechajte ju. Vtedy by mohlo ísť o potravinovú intoleranciu, ale v tom prípade iná liečba ako eliminačná diéta neexistuje. MIerne zvýšenie pečeňových testov pravdepodoibne súvisí so začínajúcou steatózou pečene. Takže by ste mali v strave obmedziť tuky, alkohol a niečo zhodiť. POZRI:

Choroby v gastroenterológii
Rady pacientom - virtuálna ambulancia


© 2001-2017 jozef.klucho
Všetky práva vyhradené

Ak sa Vám článok páčil, pošlite ho ďalej. Ďakujeme. 

Z obsahu vyberáme

 • CHOROBY V GASTROENTEROLÓGII
  • Rakovina hornej časti tráviacej trubice

   Rakovina hornej časti tráviacej trubice Slovo „rakovina“ naháňa každému z nás strach, bez ohľadu na to, či ide o človeka vzdelaného a informovaného alebo o človeka, ktorý sa o svoje zdravie, kým ho má,...

  • Rakovina hrubého čreva a konečníka

   Rakovina hrubého čreva a konečníka - kolorektálny karcinómje zhubné nádorové ochorenie dolnej  časti tráviacej trubice, ktoré je na poprednom mieste v príčinách úmrtnosti nielen na Slovensku, ale i vo...

  • Gastroenterologický slovníček

   GASTROENTEROLOGICKÝ SLOVNÍČEK základných pojmov Absces - ohraničená, v dôsledku zápalového procesu vytvorená dutina, tvaru balóna vyplnená hnisomAbusus - nadmerné užívanie nejakej látky,...

 • Choroby pečene
  • Cirhóza pečene

   Cirhóza pečene   je ochorenie, ktoré je obyčajne konečným štádiom postupne sa vyvíjajúceho chronického najčastejšie zápalového, venostatického alebo nádorového ochorenia pečene. Vyznačuje sa...

  • Zápal pečene - hepatitída

   Zápal pečene - hepatitída Ide o zápalové postihnutie pečeňového tkaniva (parenchýmu). Hepatitídy rozdeľujeme podľa rôznych kritérií. Deliť ich môžeme podľa vyvolávajúcej príčiny na vírusové,...

  • Benígne hyperbilirubinémie

   Benígne hyperbilirubinémie Hyperbilirubinémiou nazývame zvýšenú hladinu žlčového farbiva-bilirubínu v krvnom sére nad normálne hodnoty (celkový bilirurbín  do 20,0 umol/l a konjugovaný do 6,0 umol/l....

  • Vírusová hepatitída A (VHA)

   Vírusová hepatitída A (VHA) Definícia a výskyt. Idxe o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy A, ktorý je odolný kyslému pH a je schopný zniesť teplotu + 60 aj - 70 º C. Vírus je odoslý voči...

  • Vírusová hepatitída B (VHB)

   Vírusová hepatitída B (VHB) Definícia a výskyt. Ide o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy B, ktorý je vysoko odolný na vonkajšie vplyvy Vyskytuje sa na celom svete, častejšie v rizikových...

  • Vírusová hepatitída C (VHC)

   Vírusová hepatitída C (VHC) Definícia a výskyt. Ide o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy C, ktorý je veľmi variabilný, množí sa najmä v pečeni a obsahuje 6 základných genotypov a 50...

 • RADY PACIENTOM
 • Rady pacientom s ochoreniami pečene
  • Rady pacientom s ochoreniami pečene-archív 2002-2005

   Rady pacientom s ochoreniami pečene - archív 2002-2005Číslo otázky: 1/2002-PECPredmet: Stravovanie pri ochoreni pecene! Dátum: 9. apríl 2002 14:49 Dobry den, som rada, ze sa na internete nachadza...

  • Rady pacientom s ochoreniami pečene

   Rady pacientom s ochoreniami pečene ROK 2012Číslo otázky: 1/2012-PECDátum a čas: 120112 21:46 Názov otázky Bolest medzi rebrami Meno Linda E-mail vymazaný administrátorom Pohlavie Žena Vek 30 Výška 170 Váha 75 Zamestnanie Administratíva,sedavé...

Čo je nové na mojom blogu

Nezávislý denník
 • Slovenské zdravotníctvo v roku 2021
  Tí, čo predpokladali, že korony sa zbavíme do konca roka, sa mýlili. Tí, čo si mysleli, že sa konečne  začne stavať slovenská TOP nemocnica, sa mýlili tiež. Ak si niekto začiatkom roka myslel, že sa v slovenskom zdravotníctve veľa pozitívnych zmien neudeje, mohol koncom roka konštatovať, že mal pravdu. Celý rok sa točil takmer výlučne okolo Covidu. Koncom roka sa schválila „prelomová“ reforma zdravotníctva a tých poslancov, čo za ňu hlasovali, premiér nazval hrdinami. Nuž, hrdinov sme tu už mali a jedného z nich obesili za rebro.
 • MZ SR zvýši kompetencie všeobecným lekárom – chce z nich urobiť telefonistov
  Slovenské zdravotníctvo sa reformuje už 30 rokov, ale jeho organizácia je po každej „reforme“ stále horšia, akoby reformy navrhovali nie odborníci, ale úplní diletanti od zeleného stola, bez diskusie s odbornou a pacientskou verejnosťou, ktorej sa zmeny najviac týkajú. Nebolo tomu inak ani pri informácii, ktorá v týchto dňoch prebehla médiami.
 • Nedovolali ste sa? Ordinujeme.
  Koronu tu máme už takmer rok. Táto situácia výrazne zasiahla zdravotníkov aj pacientov a v plnej nahote ukázala krízovú situáciu v zdravotníctve nielen personálnu, ale aj komunikačnú. Počet zdravotníckych zariadení a ľudí v nich pracujúcich počas krízy nevzrástol, skôr naopak. Ale požiadavky pacientov sa stupňovali, bez ohľadu na to, že aj zdravotníci sú len ľudia a môžu ochorieť rovnako, ako ich pacienti, ktorí túto skutočnosť občas aj v kľudnejších časoch, odmietajú rešpektovať. Logicky z toho teda musí vyplynúť jedno. Zdravotníctvo sa stalo pre pacienta nedostupnejším. A slovenský pacient na toto nebol pripravený, čo malo za následok jeho nespokojnosť a z toho vyplývajúce zbytočné sťažnosti a konflikty, ktoré by nemuseli vzniknúť, ak by pacient vedel, kedy a kam má ísť a zbytočne nezaťažoval už aj tak dlhodobo personálne a materiálne poddimenzované zdravotnícke zariadenia banalitami.

Z môjho prvého blogu

VYHĽADÁVANIE

Nájdete nás aj tu

Jazyk-Nyelv-Language

Prihláste sa cez soc.sieť

Prihlásiť sa menom a heslom môžete, ak ste sa už registrovali na našom webe

Ak sa chcete prihlásiť cez Vašu sociálnu sieť, kliknite na ňu. Uvidíte Vaše meno na vybranej sociálnej sieti a pod ním vyplňte príslušné údaje. Potom kliknite na odkaz v maili, ktorý dostanete obratom. K heslu do Vašej sociálnej siete ako tretia strana, prístup nemáme.

Článok mesiaca

Gastrolyzer -ako sa pripraviť na vyšetrenie
GASTROLYZER DYCHOVÝ TEST
Ide o pohodlnú a bezbolestnú dychovú skúšku, ktorou je možné diagnostikovať neznášanlivosť určitých cukrov, alebo bakteriálne premnoženie v tenkom čreve. Pred vyšetrením pacient vypije podaný sladký roztok a potom je lekárom pozývaný v približne polhodinových časových odstupoch fúknuť do prístroja na test obsahu vodíka v dychu. Lekára by ste mali informovať:
- ak beriete nejaké lieky
- ak trpíte ochoreniami pľúc, srdca, máte dýchacie problémy, astmu, alebo ste alergický na nejaké lieky
- ak máte cukrovku, chronické ochorenia, alebo ak ste tehotná...pokračovanie článku

          Kvalita, rýchlosť
pa3kdesignmedia

      prijateľná cena

TOPlist
    

Stránka používa súbory cookies. Zakázať ich môžete vo svojom prehliadači. Ochrana osobných údajov a používanie cookies