Gastroenterologická ambulancia Nové Zámky MUDr.Jozef Klucho

GASTROENTEROLÓG s.r.o. Nové Zámky

DOVOLENKA
V dňoch 29. aug. -4. sept. 2022 máme plánovanú dovolenku.        

 
Dôležitý oznam - COVID 19 - aktuálna situácia 
Vzhľadom zlepšenú epidemickú situáciu platí len povinnosť nosenia respirátora počas návštevy zdravotníckeho zariadenia.

SLUŽBY PACIENTOM

Máme zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v SR. Gastroenterológ bez čakania.
 
Pre registrovaných užívateľov, diskusia  v rubrike  "Najnovšie otázky a odpovede" Chodíte k nám na pravidelné kontroly? Nemusíte si pamätať, že sa máte objednať o polroka. Stačí ak nám necháte svoj e-mail. My to urobíme za Vás.

Vážení pacienti. Od jan. 2022 vám už všeobecný lekár bude môcť písať lieky odporučené špecialistom (napr. gastroenterológom) max. na dva mesiace, ak ho na to špecialista poverí. Inak si lieky viazané na odborného lekára, budete musieť žiadať u neho. Voľnopredpisovateľné lieky vám bude naďalej písať všeobecný lekár. Našich pacientov láskavo prosíme posielať žiadosti o predpis liekov mailom, SMS alebo cez sociálne siete. Telefonovať o lieky by mali len tí, ktorí nemajú net, najlepšie po 12,00 hod. Ďakujeme za pochopenie a prosíme o trpezlivosť.

Magyarul is beszélünk English speaking doctor Здесь говорят по-русски

VIRTUÁLNA AMBULANCIA
QRgastroenterologcomPozrite si pravidlá na poskytovanie odpovedí zadarmo a spoplatnené konzultačné služby. Ak máte záujem o expresné zaslanie rady, ide o platenú službu podľa cenníka. Otázku majú možnosť poslať aj neregistrovaní užívatelia. Ak však chcete vidieť odpoveď, musíte sa zaregistrovať a prihlásiť. Ak máte problémy s registráciou alebo odoslaním formulára s otázkou alebo s hľadaním odpovede na Vašu otázku, poradíme Vám na klucho (at) gastroenterolog.com

TELEFONICKÉ RADY poskytujeme len našim skutočným, nie virtuálnym pacientom. Vďaka za pochopenie.
phone  Pevná linka
  0356423285
  (iba volania)

smartphone  Mobil
  0940890823
  (volania a SMS)

whatsapp  Výlučne SMS po
  pracovnej dobe
 


ŽIADNE NEŠTANDARDNÉ POPLATKY

RIADNE POISTENÝM PACIENTOM K VYŠETRENIAM NEÚČTUJEME! Platby sa týkajú len výkonov na žiadosť pacienta alebo takých, ktoré nehradí zdravotná poisťovňa.

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE
Menej liekov + menej vyšetrení = menej vedľajších účinkov a viac zdravia!


ZA OBSAH REKLÁM A TVRDENIA V NICH UVEDENÉ ZODPOVEDAJÚ INZERENTIZaviedli sme dychové testy na laktózovú intoleranciu a SIBO.
Cena je 25 € a test trvá 3 hodiny. 
Viac info TU
Gastrolyzer gastroenterolog

rady_pacientom endoskopia_nove_zamky vistualna_ambulancia

Hľadáte odpoveď na svoje tráviace problémy?  Zistiť viac

Vyšetrenie aj do 24 hod. a bez čakania. Zistiť viac

Potrebujete urgentnú konzultáciu? Zistiť viac

GASTROENTEROLÓG s.r.o. Nové Zámky

Rady pacientkám s ochoreniami tráviaceho traktu v tehotnosti

Rady pacientkám s ochoreniami tráviaceho traktu v tehotnosti

Číslo otázky: 1/2011-TEH
Dátum a čas: 240211 11:51

Názov otázky dráždivé črevo
Meno Zuzana
E-mail vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 35
Výška 150
Váha 53
Zamestnanie Manuálne pracujúci
Stav Vydatá, ženatý
Deti 2
Spôsob pôrodu Prirodzený
Vaše ťažkosti Dobrý den, prosím vás o pomoc, radu,od roku 2009 problémy s bolesťou kostrče, konečníka, plynatosť, pocit neúplného vyprázdnenia, nutkania na stolicu,bolesť konečníka alebo čreva?, stolica takmer pravidelne 1x denne ale v poslednej dobe zvláštnej konzistenci, tvrdá, suchá, niekedy lepivá až glejovitá a veľmi ťažko takmer vždy za pomoci prstov vypudená,niekedy aj dva tri krát denne ale v malom množstve, niekedy hlieny v stolici , zopár krát krv na stolici /ružovkastá/, nafúknutosť, pocit plného brucha, prelievanie a škrkanie v črevách, bolesti v podbrušku striedavo vľavo aj v pravo, bolesti v okolí pupka a pod ľavým rebrovým oblúkom, krče v bruchu, nevolnosť, únava. Len sa bojím či nemôže ísť o rakovinu, pretože moja stará mama zomrela ako 80 ročná na rakovinu hr.čreva. Zisťujem, že mám alergiu na sladké, takmer vždy dostanem krče, taktiež niekedy po zjedení napr.pudingu alebo káva s mliekom krče a prehnatie. Včera som si kúpila na ľahšiu stolicu laktózu, po jej použití som mala hrozné škrkanie v črevach a išlo zo mna veľa plynov, bola som nafúknutá ako balón.
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky 09/2009 kolonoskopia-nedokončená ale vraj po tú najhoršiu líniu nález v norme, zistené len vnútorné a vonkajšie hemoroidy, 10/2009 CT brucha a malej panvy-črevá bez zmien, nález na chrbtici-vysunuté medzistavcové platničky L3, L4/5, nespočetné množstvo gyn.vyš.-negat, 01/2010 rtg slepého čreva s kontrastnou látkou-nález negat, 09/2010rektoskopia-vnútorné hemoroidy, malá zadná fisúra,množstvá usg brucha-všetko v norme iba zvýšená plynatosť hr.čreva, zvýšená motilita čriev, 12/2010 rtg čriev a žalúdka po vypití bielej kašičky-ptóza žalúdka, zrýchlená pasáž tenkým črevom, candida-negat, po shmidtovej diete odobraté vzorky stolice-negat, domáci test na celiakiu-negat.Lekár to zatiaľ uzavrel ako dráždivé črevo. Len sa bojím či nemôže ísť o rakovinu, pretože moja stará mama zomrela ako 80 ročná na rakovinu hr.čreva. Zisťujem, že mám alergiu na sladké, takmer vždy dostanem krče, taktiež niekedy po zjedení napr.pudingu alebo káva s mliekom krče a prehnatie. Včera som si kúpila na ľahšiu stolicu laktózu, po jej použití som mala hrozné škrkanie v črevach a išlo zo mna veľa plynov, bola som nafúknutá ako balón.
Vaša doterajšia liečba 1998-euthyrox 09/2010-01/2011 probio fix, 12/2010 duspatali a nospa-užívanie iba 5 dní,prerušená liečba z dôvodu otehotnenia /toho času 13 týžden/, femibion
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia v detstve dvanástorníkové vredy,ochorenie štítnej žľazy, 2005 borelioza, 2010 helicobakter preliečený

ODPOVEĎ: Pravdepodobne máte pravud, že u Vás ide o syndróm dráždivého hrubého čreva. Avšak Vaše tehotenstvo, t.č. nedovoľuje jeho komplexnú liečbu. Sama si môžete pomôcť vylúčením jedál a nápojov, ktoré V8m stav zhoršujú a dlhodobým užívaním probiotík. Ak sa Vám stav nezlepší, bude pravdepodobne potrebné vylúčiť aj potravinovú alergiu, či neznášanlivosť alebo malabsorbčný syndróm.

Číslo otázky: 2/2011-TEH
Dátum a čas: 130811 19:15

Názov otázky Hnačky a bolesti podbruška v 34.týždni tehotenstva
Meno Mária
E-mail vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 20
Výška 170
Váha 77
Zamestnanie Nezamestnaný
Stav Vydatá, ženatý
Deti 0
Spôsob pôrodu ...
Vaše ťažkosti Dobrý deň. Som v 34.tt a začínam mať problémy s hnačkami a taktiež s kŕčmi a bolesťami v podbrušku. Stravujem sa obyčajne ako doteraz, akurát včera som mala mierne zvýšenú teplotu a bolesti celého tela ako pri chrípke, ale už to prešlo. Mám obavy, či neide o predčasný pôrod alebo iné komplikácie...
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky -
Vaša doterajšia liečba -
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia -

ODPOVEĎ: Ak Vám ťažkosti ešte trvajú a gynekológ vylúčil súvis s tehotnosťou, môže ísť o črevnú vírusovú alebo inú infekciu. V takom prípade návštevu všeobecného lekára neodkladajte (bude potrebné urobiť Vám základné krvné testy a asi aj výter z konečníka) Vylúčte zo stravy všetko, čo Vám stav zhoršuje, ak máte krče v podbrušku, prechodne nekonzumujte ani vlákninu (obsahuje ju najmä dužinaté ovocie so šupkou) a pite viac minerálok, najmä magnéziových. Vaše črevné ťažkosti Vám pomôžu zmierniť probiotiká, napr. Probiofix.

Číslo otázky: 1/2012-TEH
Dátum a čas: 110912 09:01

Názov otázky tlak v okoli zaludka
Meno Mirka
E-mail vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 28
Výška 155
Váha 54
Zamestnanie Manuálne pracujúci
Stav Vydatá, ženatý
Deti 1
Spôsob pôrodu Prirodzený
Vaše ťažkosti Dobry den, momentálne som v 7tyzdni tehotenstva a dost casto mam problem akoby tlak v okoli zaludka ale len ked spim na chrbte a zrazu sa prehodim na bok citim akoby mi zaludok sa hybal zo strany na stranu , citim taky tlak. Raz sa mi dokonca stalo ze ked som sa prevratila s chrbata na bok tak som mala problem ked som sa nadychla tak ma tam pichlo ale to len raz. A tiez nemavam to kazdu noc. Momentalne aj trpim tehotenskymi nevolnostami ale s tym ze nevraciavam ale prave naopak prijimam vacsie mnozstvo jedla prave kvoli tomu aby mi nebolo zle lebo to jedine mi pomaha. Moze to byt zle travenie alebo sa moze jednat aj o nieco horsie? Niekedy sa mi to stavalo aj ked som nebola tehotna a niekedy mi pomohlo ked som isla na velku stolicu. Dakujem za odpoved
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky zatial som neabsolbovala ziadne vysetrenia
Vaša doterajšia liečba Uzivam euthyrox 50,
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia ochorenie stitnej zlazy


ODPOVEĎ: vaše ťažkosti budú najskôr len funkčného charakteru a môžu mať súvis s tehotnosťou. Skúste vylúčiť zo stravy potraviny, ktoré Vám stav zhoršujú, pridajte si probiotiká, napr. Probiofix a ak sa Vám stav nezačne do 10-14 dní upravovať, navštívte svojho všeobecného lekára. mal by Vám urobiť aspoň základné vyšetrenie, krvné testy, prípadne Vás odoslať na sonografiu, alebo si rovno vyberte gastroenterológa.

Číslo otázky: 2/2012-TEH
Dátum a čas: 151012 13:03

Názov otázky Riedka stolica v tehotenstve
Meno Miva
E-mail vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 30
Výška 163
Váha 52
Zamestnanie Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav Vydatá, ženatý
Deti 0
Spôsob pôrodu ...
Vaše ťažkosti Dobry den, rada by som vas poprosila o radu. Som v 8 tyzdni tehotenstva a od zaciatku mam problem s riedkou stolicou a nafukovanim. Stolica je 1-2x denne - riedka takmer vodnata, silno zapachajuca. Zacala som brat probiotika 2x denne Boipron 9, pocas ich uzivania sa stolica stala mierne zahustenou - "haluskovitou", ale niekedy tiez tekutejsou, nafukovanie a zapach pretrval. Ked vezmem probiotika len raz za den, je vidno ze stolica je omnoho redsia ako ked ich beriem 2x denne. Okrem toho mam trapia bezne tehotenske nevolnosti a pocit velkej unavy a slabosti. Je uplne jedno co jem. Dakujem vam vopred za odpoved.
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky ziadne
Vaša doterajšia liečba ziadna
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia v minulosti problem so stitnou zlazou

ODPOVEĎ: Ak Vám nepomáhajú probiotiká, treba vylúčiť črevnú infekciu prípadne prítomnosť parazitov, vyšetrením stolice, ktoré Vám urobí všeobecný lekár. Upravte si životosprávu prechodne vynechajte vlákninu (nepite ani magnéziové minerálky, môžu robiť riedku stolicu) a kúpte si voľne dostupné lieky na odplynenie. Tie sa môžu užívať aj v tehotnosti.

ROK 2013
Číslo otázky: 1/2013-TEH
Dátum a čas: 300113 11:34


Názov otázky Pichanie na pravo od žalúdka
Meno Michaela
E-mail vymazaný administrátorom
Pohlavie Žena
Vek 26
Výška 163
Váha 53
Zamestnanie Rodičovská dovolenka
Stav Vydatá, ženatý
Deti 1
Spôsob pôrodu Cisársky rez
Vaše ťažkosti Dobrý deň, chcela som sa iba poradiť. V roku 2012 v októbri som bola na gastrofibroskopii -výsledky boli ok. Príčina vyšetrenia bol tlak, sem tam aj pichanie na pravej strane od žalúdka (medzi žalúdkom a pupkom). Ak si mierne zatlačím na miesto bolesti na bruchu tak bolesť vyžaruje do chrbta, tiež v oktobri 2012 1x stolica s malinkým množstvom krvi na papieri (1xkrát v živote a aj posledný-zatial) v lekárni som si kúpila rektalny gel, ktorý zrejme zabral. Na sone brucha som bola 3xkrát (2xkrát na pohotovosti, 1xkrát cez obvodného lekára), sono bolo ok. Bolesť/tlak mi v tom októbri ustála, problém je, že sa mi opätovne vrátila. Momentálne som cca v 14. týždni tehotenstva, bolesť/tlak nebola každý deň, teraz 3 deň za sebou, nieje to taká bolesť, že by som sa nevedela hýbať, ale je ju cítiť stále na pravej strane od žalúdka v každej polohe, samozrejme je teraz sem tam k tomu pridružená aj nevolnosť, bolesť žalúdka niekedy aj na dotyk pocit plnosti žalúdka a aj keď ma chytí hlad tak po 2-3 kúskoch napr. chleba cítim hneď žalúdok akoby na prasknutie. Stolica, raz za deň alebo ob deň, skôr mám problém so stolicou, resp. s vyprázdňovaním, beriem 2xza deň Magnezium B6. (stolica je bez prímesy krvi, hlienov, buď tvrdá-dosť al. normálna, hnačku si už ani nepamatám) Chcem sa spýtať či si myslíte, že by tieto problémy mohli mať súvis s tráviacim traktom, červami, resp. je možné ešte nejaké vyšetrenie aj keď som tehotná?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky Gastrofibroskopia, 2ks vzorka, helikobakter, celiakia - ok
3x sono brucha ok
odovzdaný moč + krv na obvode - ok
rok 2012
Vaša doterajšia liečba Magnesium B6
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia bežné detské (v roku 2012 v januári opatovne prekonané ovčie kiahne)

ODPOVEĎ: Vaše ťažkosti sa mi javia, že sú funkčného charakteru. Tehotnosť takéto ťažkosti často zhoršuje a naše možnosti diagnostiky a liečby v tehotnosti sú obmedzené. Ak nie ste málokrvná, môžete si skúsiť pomôcť najprv sama, vylúčením potravín, ktoré Vám stav zhoršujú a užívaním probiotík, napr. Probiofix-Imun. Ak sa Vám stav do mesiaca nezlepší, bolo by treba vylúčiť potravinovú alergiu, prípadne celiakiu aspoň krvnými testami. Ak budú pozitívne, treba plánovať ďalšie vyšetrenia, ktoré spresnia Vašu diagnózu (napr. enteroskopiu). 
ROK 2015
Číslo otázky: 1/2015-TEH
Dátum a čas: 230915 09:22

Názov otázky   Krvava stolica v tehotenstve
Meno   Lucita1312
Email   vymazaný administrátorom
Pohlavie   Žena
Vek   28
Výška   168
Váha   69
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti    
Spôsob pôrodu   ...
Vaše ťažkosti   Krvava stolica zhruba tyzden,vyskytla sa krv aj pri tlaceni bez stolice, chirurg nebada ziadne hemeroidy ani zlatu zilu,tehotenstvo je rizikove, som hospitalizovana pre skrateny krcok,vonkajsia branka pre spic prsta,podavane magnezium 2 injekcie denne,zapcha skoro cele tehotenstvo, pravdepodobne z bratia zeleza,caste uzivanie glycerinovych cipkov, som v 30 tt tehotenstva, chirurg odporuca kolonoskopiu...co robit?
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   Ziadne vysetrenia
Vaša doterajšia liečba   Ziadne
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Ziadne

ODPOVEĎ: Ak Vám krvácanie trvá, iná možnosť ako šetrná rektoskoipia (najlepšie kolonoskom) tu asi nie je. Výkon sa dá zrealizovať po šetrnej príprave klyzmou. Skúsený endoskopista by s tým nemal mať problém. Zdroj krvácania treba lokalizovať, až potom sa dá nasadiť cielená liečba. 
ROK 2016
Číslo otázky: 1/2016-TEH
Dátum a čas: 140216 17:14

Názov otázky   Tráviace ťažkosti v tehotenstve
Meno (alebo nick)   Host
Email   vymazaný adminsitrátorom
Pohlavie   Žena
Vek   32
Výška   170
Váha   64
Zamestnanie   Administratíva,sedavé zamestnanie
Stav   Vydatá, ženatý
Deti   1
Spôsob pôrodu   Prirodzený
Vaše ťažkosti   Dobrý deň, som momentálne na začiatku 16 tt. Už niekoľko týždňov pozorujem, že ma 1-2x do týždňa hodinu za obedom preženie. Na WC musím utekať len raz, potom to prejde. Stolicu mám inak pravidelnú 1x do dňa, vždy ráno. Momentálne užívam Ferro Folgamma vždy za obedom. Môže to mať súvis? Bolesti brucha inak nemám, len po užití železa ma zvykne nafukovať. Pred otehotnením som bola na vyšetrení u gastroenterológa, kvôli krvácaniu z konečníka čerstvou krvou. Po preliečení Detralexom a čípkami to prešlo. Čo môže spôsobovať to preháňanie?
Vaše ťažkosti (pokračovanie pri platenej službe)    
Vykonané vyšetrenia a prípadne ich výsledky   V novembri 2015 rektoskopia do 40 cm - v norme
Vaša doterajšia liečba   Momentálne užívam probiotiká z lekárne Dr. Max - Lactobacillus 1x denne
Iné aktuálne alebo prekonané ochorenia   Krvácanie z konečníka - užívala som Detralex a čípky, potom to prešlo, momentálne nemám žiadne ťažkosti, teda až na to pravidelné každotýždňové preháňanie


ODPOVEĎ: Predpopkladám, že to u Vás bude len funkčná črevná porucha zo stresu a hormonálnej prestavby v tehotnosti. Možno by k probiotikám bolo treba pridať niečo na ukľudnenie črevných pohybov. To je však úloha pre Vašich lekárov. 

POZRI:
Ako sa správne pýtať?
Rady pacientkám s ochoreniami tráviaceho traktu v tehotnosti - archív 2003-2010
 


© 2001-2016 jozef.klucho
Všetky práva vyhradené

Ak sa Vám článok páčil, pošlite ho ďalej. Ďakujeme. 

Z obsahu vyberáme

 • CHOROBY V GASTROENTEROLÓGII
  • Rakovina hornej časti tráviacej trubice

   Rakovina hornej časti tráviacej trubice Slovo „rakovina“ naháňa každému z nás strach, bez ohľadu na to, či ide o človeka vzdelaného a informovaného alebo o človeka, ktorý sa o svoje zdravie, kým ho má,...

  • Rakovina hrubého čreva a konečníka

   Rakovina hrubého čreva a konečníka - kolorektálny karcinómje zhubné nádorové ochorenie dolnej  časti tráviacej trubice, ktoré je na poprednom mieste v príčinách úmrtnosti nielen na Slovensku, ale i vo...

  • Gastroenterologický slovníček

   GASTROENTEROLOGICKÝ SLOVNÍČEK základných pojmov Absces - ohraničená, v dôsledku zápalového procesu vytvorená dutina, tvaru balóna vyplnená hnisomAbusus - nadmerné užívanie nejakej látky,...

 • Choroby pečene
  • Cirhóza pečene

   Cirhóza pečene   je ochorenie, ktoré je obyčajne konečným štádiom postupne sa vyvíjajúceho chronického najčastejšie zápalového, venostatického alebo nádorového ochorenia pečene. Vyznačuje sa...

  • Zápal pečene - hepatitída

   Zápal pečene - hepatitída Ide o zápalové postihnutie pečeňového tkaniva (parenchýmu). Hepatitídy rozdeľujeme podľa rôznych kritérií. Deliť ich môžeme podľa vyvolávajúcej príčiny na vírusové,...

  • Benígne hyperbilirubinémie

   Benígne hyperbilirubinémie Hyperbilirubinémiou nazývame zvýšenú hladinu žlčového farbiva-bilirubínu v krvnom sére nad normálne hodnoty (celkový bilirurbín  do 20,0 umol/l a konjugovaný do 6,0 umol/l....

  • Vírusová hepatitída A (VHA)

   Vírusová hepatitída A (VHA) Definícia a výskyt. Idxe o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy A, ktorý je odolný kyslému pH a je schopný zniesť teplotu + 60 aj - 70 º C. Vírus je odoslý voči...

  • Vírusová hepatitída B (VHB)

   Vírusová hepatitída B (VHB) Definícia a výskyt. Ide o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy B, ktorý je vysoko odolný na vonkajšie vplyvy Vyskytuje sa na celom svete, častejšie v rizikových...

  • Vírusová hepatitída C (VHC)

   Vírusová hepatitída C (VHC) Definícia a výskyt. Ide o infekčný zápal pečene, spôsobený vírusom hepatitídy C, ktorý je veľmi variabilný, množí sa najmä v pečeni a obsahuje 6 základných genotypov a 50...

 • RADY PACIENTOM
 • Rady pacientom s ochoreniami pečene
  • Rady pacientom s ochoreniami pečene-archív 2002-2005

   Rady pacientom s ochoreniami pečene - archív 2002-2005Číslo otázky: 1/2002-PECPredmet: Stravovanie pri ochoreni pecene! Dátum: 9. apríl 2002 14:49 Dobry den, som rada, ze sa na internete nachadza...

  • Rady pacientom s ochoreniami pečene

   Rady pacientom s ochoreniami pečene ROK 2012Číslo otázky: 1/2012-PECDátum a čas: 120112 21:46 Názov otázky Bolest medzi rebrami Meno Linda E-mail vymazaný administrátorom Pohlavie Žena Vek 30 Výška 170 Váha 75 Zamestnanie Administratíva,sedavé...

Čo je nové na mojom blogu

Nezávislý denník
 • Slovenské zdravotníctvo v roku 2021
  Tí, čo predpokladali, že korony sa zbavíme do konca roka, sa mýlili. Tí, čo si mysleli, že sa konečne  začne stavať slovenská TOP nemocnica, sa mýlili tiež. Ak si niekto začiatkom roka myslel, že sa v slovenskom zdravotníctve veľa pozitívnych zmien neudeje, mohol koncom roka konštatovať, že mal pravdu. Celý rok sa točil takmer výlučne okolo Covidu. Koncom roka sa schválila „prelomová“ reforma zdravotníctva a tých poslancov, čo za ňu hlasovali, premiér nazval hrdinami. Nuž, hrdinov sme tu už mali a jedného z nich obesili za rebro.
 • MZ SR zvýši kompetencie všeobecným lekárom – chce z nich urobiť telefonistov
  Slovenské zdravotníctvo sa reformuje už 30 rokov, ale jeho organizácia je po každej „reforme“ stále horšia, akoby reformy navrhovali nie odborníci, ale úplní diletanti od zeleného stola, bez diskusie s odbornou a pacientskou verejnosťou, ktorej sa zmeny najviac týkajú. Nebolo tomu inak ani pri informácii, ktorá v týchto dňoch prebehla médiami.
 • Nedovolali ste sa? Ordinujeme.
  Koronu tu máme už takmer rok. Táto situácia výrazne zasiahla zdravotníkov aj pacientov a v plnej nahote ukázala krízovú situáciu v zdravotníctve nielen personálnu, ale aj komunikačnú. Počet zdravotníckych zariadení a ľudí v nich pracujúcich počas krízy nevzrástol, skôr naopak. Ale požiadavky pacientov sa stupňovali, bez ohľadu na to, že aj zdravotníci sú len ľudia a môžu ochorieť rovnako, ako ich pacienti, ktorí túto skutočnosť občas aj v kľudnejších časoch, odmietajú rešpektovať. Logicky z toho teda musí vyplynúť jedno. Zdravotníctvo sa stalo pre pacienta nedostupnejším. A slovenský pacient na toto nebol pripravený, čo malo za následok jeho nespokojnosť a z toho vyplývajúce zbytočné sťažnosti a konflikty, ktoré by nemuseli vzniknúť, ak by pacient vedel, kedy a kam má ísť a zbytočne nezaťažoval už aj tak dlhodobo personálne a materiálne poddimenzované zdravotnícke zariadenia banalitami.

Z môjho prvého blogu

VYHĽADÁVANIE

Nájdete nás aj tu

Jazyk-Nyelv-Language

Prihláste sa cez soc.sieť

Prihlásiť sa menom a heslom môžete, ak ste sa už registrovali na našom webe

Ak sa chcete prihlásiť cez Vašu sociálnu sieť, kliknite na ňu. Uvidíte Vaše meno na vybranej sociálnej sieti a pod ním vyplňte príslušné údaje. Potom kliknite na odkaz v maili, ktorý dostanete obratom. K heslu do Vašej sociálnej siete ako tretia strana, prístup nemáme.

Článok mesiaca

Gastrolyzer -ako sa pripraviť na vyšetrenie
GASTROLYZER DYCHOVÝ TEST
Ide o pohodlnú a bezbolestnú dychovú skúšku, ktorou je možné diagnostikovať neznášanlivosť určitých cukrov, alebo bakteriálne premnoženie v tenkom čreve. Pred vyšetrením pacient vypije podaný sladký roztok a potom je lekárom pozývaný v približne polhodinových časových odstupoch fúknuť do prístroja na test obsahu vodíka v dychu. Lekára by ste mali informovať:
- ak beriete nejaké lieky
- ak trpíte ochoreniami pľúc, srdca, máte dýchacie problémy, astmu, alebo ste alergický na nejaké lieky
- ak máte cukrovku, chronické ochorenia, alebo ak ste tehotná...pokračovanie článku

          Kvalita, rýchlosť
pa3kdesignmedia

      prijateľná cena

TOPlist
    

Stránka používa súbory cookies. Zakázať ich môžete vo svojom prehliadači. Ochrana osobných údajov a používanie cookies